Příběh

Ladě se líbilo, jak Zuzka píše. Zuzce se líbilo, že Lada myslí na druhé. A navíc kreslí. Tak se v lednu 2017 potkaly a rozhodly se, že vydají knihu. Zuzka dala dohromady dvacet lyrických textů a Lada je doplnila o melancholické obrázky holky s černými vlasy. Ale co by to bylo za dojemný příběh, kdyby výtěžek z prodeje nikomu nepomáhal.

Zuzka s Ladou do party přibraly Michala z Papírny, který ze spontánního nápadu vytvořil opravdovou knihu, a Jirku z Elpidy, který peníze pošle přímou cestou na správné místo, tedy na provoz Linky seniorů 800 200 007.

Celý rok se scházeli na ranních schůzkách v pražském baru Cobra a domlouvali dílčí kroky. Jirka většinou přišel pozdě, Zuzka ještě napůl spala, Michal chrlil sedm nápadů za minutu, ale Lada z toho vždycky dokázala vymyslet úkoly napříště. Vybrali texty, obrázky, obálku, barvu knihy, rozměry, vymysleli počet výtisků, prodejní cenu, zařídili sazbu, poslali to do tiskárny, založili FB stránku, vyrobili web (děkujeme Martine!), vyřídili distribuci, zajistili křest a řekli kamarádům, že mají knihu. A od té doby má moře konec.

Zuzka Kučerová se živí marketingem v online obchodě ZOOT. Ráda chodí, píše a čte. Její texty můžete najít v tištěných i online médiích a na webu zuzkakucerova.wordpress.com.

Ilustrátorka Lada Brůnová pracuje v proseniorské organizaci Elpida. Ráda se věnuje smysluplným neziskovým projektům, zvedání těžkých činek a kreslení příběhů holky (sebe?), která utekla z komiksu. Sběratelka pomíjivých okamžiků.

Michal Koubský je spoluzakladatelem ekologického papírnictví Papírna a zároveň art-directorem grafického studia Designfection – živých to projektů na pražské Letné. Kolínsko-letenský patriot a mikro cestovatel. Manžel.

Jirka Hrabě je ředitelem Elpidy a šéfredaktorem časopisu Vital, který Elpida vydává. Díky němu může psát a objevovat pro čtenáře osudy a zkušenosti inspirativních lidí ve starším věku. Rád cestuje, občas hraje tenis a každý den se snaží co nejvíce času věnovat své dceři Sofii.